«دانشنامه جهانی شدن» نقد می شود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۷ | 

«دانشنامۀ جهانی شدن» یکشنبه (۱۹ دی‌ماه) با همکاری فصلنامه نقد کتاب اطلاع‌رسانی و ارتباطات در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب نقد می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، سیدصادق سجادی، کامران فانی، نورالله مرادی، محبوبه مهاجر، مسعود کوثری و داریوش مطلبی به نقد و بررسی کتاب «دانشنامۀ جهانی شدن» می‌پردازند.

«دانشنامۀ جهانی شدن» به کوشش جرج ریتزر و به ترجمه نورالله مرادی و محبوبه مهاجر منتشر شده است. نسخه انگلیسی این دانشنامه مشتمل بر پنج جلد است اما ترجمه فارسی آن در سه جلد کتاب گردآوری شده است.

در این دانشنامه تمامی مداخل مرتبط با جهانی شدن از سوی پژوهشگران در سراسر جهان گردآوری و در این دانشنامه ارائه شده است.

این کتاب دانشنامه‌ای است تخصصی حاوی بیش از ۶۰۰ مدخل مفهومی در زمینه جهانی شدن که به همت ۴۲۱ دانشمند متخصص از سراسر جهان تالیف شده است. پرفسور جورج ریترز، سرویراستار این اثر، استاد برجسته آمریکایی است که کتاب‌ها و مقالات متعددی از او منتشر شده و در زمینه جهانی شدن یکی از افراد صاحب نام است، تا آن‌جا که پاره‌ای از اصطلاحات در حوزه جهانی شدن را او برای نخستین‌بار مطرح کرده است.

نقد و بررسی کتاب «دانشنامۀ جهانی شدن» ساعت ۱۵ تا ۱۷ روز یادشده در سرای اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، سرای اهل قلم، شماره ۲  برگزار می‌شود.
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1450 بار   |   دفعات چاپ: 228 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر