پیشکسوتان حوزه نقد در جشنواره «نقد متون و کتب علوم انسانی» تقدیر می‌شوند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۲۲ | 
به‌گزارش ایسنا، دکتر جان‌الله کریمی‌مطهر در نشست خبری روز سه‌شنبه 21 آذر 1396 که به‌مناسبت هفته پژوهش در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد، به شرح فعالیت شورای متون و کتب علوم انسانی پرداخت و گفت: اکنون بیش از 21 سال از فعالیت این شورا می‌گذرد. هدف شورا در طول این سال‌ها کمک به رشد تفکر انتقادی در تولیدات علمی دانشگاه بوده‌است.
وی ضمن اشاره به تمرکز این شورا در نقد متون درسی دانشگاهی، توسعه فرهنگ نقد و کمک به اصلاح برنامه‌های آموزشی و سرفصل‌ها را از دیگر اولویت‌های مهم این شورا دانست.
کریمی‌مطهر چهار محور اصلی جشنواره ملی نقد متون و کتب علوم انسانی را مبانی نقد، روش نقد، تجارب حرفه‌ای نقد و چشم‌انداز نقد مطلوب دانست و افزود: در این جشنواره تاکنون 100 مقاله از 40 دانشگاه و مرکز علمی کشور از 20 استان گوناگون دریافت شده‌است.
رئیس دبیرخانه شورای متون و کتب علوم انسانی با اعلام این‌که این جشنواره در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ثبت شده، ادامه داد: در این جشنواره 82 داور در گروه‌های ده‌گانه به داوری مقالات پرداخته‌اند.
وی همچنین از برگزاری پیش‌همایش‌های گروه‌های تخصصی 17گانه پیش از آغاز جشنواره خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این پیش‌همایش‌ها این است که با آمادگی بیشتر به استقبال جشنواره برویم.
دبیر جشنواره ملی نقد متون و کتب علوم انسانی ضمن اشاره به پایان فاز مطالعاتی جشنواره، اضافه کرد: در این فاز بیش از 100 پروژه تعریف شده‌است. در فاز دوم نیز بیش از 10 طرح تصویب نهایی شده و نزدیک به 40 طرح نیز مراحل نهایی بررسی را طی می‌کند.
کریمی‌مطهر بر لزوم وجود مسأله‌مندی در حوزه پژوهشگاه‌های علوم انسانی تأکید کرد و گفت: در این زمینه باید پژوهش‌های یکپارچه و مسأله‌مندی انجام شود. این مهم است که ما در کنار اتخاذ رویکرد بوم‌گرایانه از اتفاقات مهم در عرصه جهانی نیز با خبر باشیم.
وی در پایان با بیان این‌که در این جشنواره از پیشکسوتان حوزه نقد تقدیر به عمل خواهد آمد، اظهار کرد: مقالات برتر این جشنواره در مجله شورا چاپ خواهد شد.


CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 270 بار   |   دفعات چاپ: 43 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر