پایگاه اینترنتی «معرفی و نقد کتاب تهران» آغاز به کار کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ | 
به‌گزارش خبرگزاری مهر، در معرفی این سایت با اشاره به وضعیت نامطلوب بازار نشر و کتاب و کتاب‌خوانی در ایران٬ به ضعف عمده در راهنمایی مخاطبان بازار نشر برای انتخاب آثار مناسب حالشان اشاره شده و گفته شده‌است که هدف این سایت راهنمایی مخاطبان برای انتخاب بهتر کتاب‌هاست.
در معرفی این سایت آمده‌است: «معرفی و نقد کتاب تهران» یک رسانه مجازی است که قرار است مرجعی برای انتخاب کتاب باشد. این رسانه اطلاعاتی را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد که برای انتخاب «کتاب» به‌طورکلی و یک «کتاب خوب» به‌طور خاص لازم است؛ مثل معرفی ساختاری و مضمونی کتاب، بررسی ترجمه و ویرایش، مقایسه ترجمه‌های موجود از یک اثر، دسته‌بندی آثار موجود دربارۀ یک موضوع و یک بخش ویژه به نام کتاب‌درمانی و همین‌طور نقد و بررسی آثار منتشر شده‌است.
معرفی و نقد کتاب با همراهی روح‌الله بیات٬ مارال فرخی٬ مهسا عابدی و سامان موحدی‌راد راه اندازی شده‌است و در حال حاضر بدون دریافت حمایت مالی فعالیت می‌کند. سایت ابراز آمادگی کرده‌است که با ارسال شیوه‌نامه‌های نوشتن نقد و معرفی کتاب برای مخاطبان بتواند از همراهی مخاطبان در معرفی و نقد کتاب و تازه‌های نشر در حوزه های مختلف بهره ببرد.
علاقه‌مندان برای خواندن مطالب این سایت می‌توانند به آدرس www.trbooks.ir مراجعه کنند.


CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 187 بار   |   دفعات چاپ: 23 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر