شماره جدید «پیام داستان» منتشر شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ | 
به گزارش ایسنا، در این مجله به سردبیری شهرام پارسامطلق گفت‌وگوهایی با احمد اکبرپور نویسنده ادبیات کودک و نوجوان و حسن همایون برگزیده سومین دوره جایزه شعر احمد شاملو منتشر شده است.
این شماره از مجله ادبی «پیام داستان» شامل بخش‌های نقد و بررسی، گفت‌وگو، شعر و داستان با نام‌هایی همچون مانا آقایی، مسعود احمدی، نرگس باقری، شهین خسروی‌نژاد، ابراهیم عادل، محمدحسن مرتجا، نسترن مکارمی، فریاد ناصری، یاسین نمکچیان و.... همراه است.
احمد اکبرپور در گفت‌وگویی درباره ادبیات داستانی و جهانی داستانی‌اش گفته است: هنوز خیلی‌ها نمی‌دانند به فرض فرزندان‌شان ریاضی‌دان، خلبان یا محقق هم شوند باز به ادبیات احتیاج دارند. در واقع به تخیل نیاز دارند؛ تخیلی که زیربنای علم است. فقط با تخیل است که جهان روز به روز نو می‌شود.
همچنین حسن همایون گفته است: ادبیات نقش مهمی در افزایش آگاهی‌های عمومی، تساهل و تسامح و روامداری و پرهیز از خشونت دارد؛ منتها  بیش از هر چیز باید به خلاقیت و ارزش‌های ادبی وفادار باشد... ادبیات همچنان تا همیشه عمده وجه ممیز و برتری‌اش به دیگر هنرها در کنش و نگاه «انتقادی»اش هست؛ اما این به معنای «شعار» را جای «شعر» قالب زدن نیست... آینده آزادی در هر سرزمینی به ادبیات آن کشور وابسته است.
ماهنامه «پیام داستان» با قیمت ۵۰۰۰ تومان عرضه شده است.


CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 302 بار   |   دفعات چاپ: 53 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر